str. 448
Knappa.) 50 písní dvouhlasých pro obecné školy. (Vyšly u Mikuláše a Knappa.) 33 písní pro žáky I. třídy obecné školy. (Vyšly u B. Stýbla.) 50 písní, jež vyšly ve dvou zpěvnících, vydaných Bačkorou u Rohlíčka. 60 písní pro žáky obecných škol. 25 čtverozpěvů církevních. 13 smíšených sborů církevních pro žáky středních škol. 10 velkých sborů pro mužské hlasy. 10 zastaveníěek pro mužský sbor. 10 pohřebních sborů pro mužské hlasy. 4 mužské čtverozpěvy před sňatkem a po sňatku. 6 sborů (Kantáta při svěcení školy, Tebe Boha chválíme, Píseň k sv. Cyrillu a Methodějovi, Píseň k P. Marii, 2 -písně před učitelskou poradou a po ní). »Nechoď, děvče, do těch lesů« pro tenor a sbor s průvodem piana. Sbor Jednoty tovaryšské na slova B. Jablonského. 6 popěvků vyšlých ve sborech u Mikuláše a Knappa. Sólo pro roh s průvodem orchestru. Několik pochodů (mezi nimi smuteční) pro dechovou hudbu. 4 směsi z českých národních písní pro piano na 2 neb na 4 ruce. 27 skladeb pro piano na 2 ruce a 1 na 4 ruce.
Toť pozůstalost Václava Frimla, bývalého učitelského pomocníka, jenž život sviij věnoval líplně hudbě. Jeden známý z tolika mnohých, jichž památka zašla, poněvadž vlna života nevynesla je k pobřeží; ale zavřela se na vždy nad jich dílem — jejich štěstím — nadějí v trudných dobách usilovné práce — za skývu chleba.
P o z n. r e d a k c e. Přidáváme k tomuto obrázku ze života učitele hudebníka, na venkově českém, písničku, kterou nám laskavě zapůjčil p. Ph. St. Karel Liebscher, která eharakteri.suje, jaké měl postavení český učitel. Skládal ji neznámý skladatel, patrně příslušník stavu učitelského: