str. 148
X. Hvozdensko.
H v o z d n á, Ostrata a část Veselé; K a š a v a, Dršťková, Lhota Podkop, Vlčková; Slušovice, Březová, Hrobice, Trnová a Veselá, druhá část.
XI. Rusavsko.
R u s a v a.
XII. Kelecko.
K e 1 č s předměstím Posvátno, Babice, Dolní a r Horní Těšice, Rouško, Zámrsky, Nemetice, Kladeruby, Komárovice, Ústí, Novosady, Skalická a Malá Lhota; Všechovice, Provodovice, Komárno, (Byško-vice a Malhotice jsou hanácké); Lhota Podhradní, Rajnochovice Dolní a Horní; Loučka, Podolí, Kunovice, Lázy; Branky, Oznice, Police, Vrchovec.
XIII. Hustopečsko.
Hustopeč, Milotice, Vysoká, Poruba; Lesná, Perná, Vysoká, Příluky, Lhotka; Špičky. Černotín, Hlůzov.
XIV. Hranicko (krojem i nářečím tíhne do Hanácká).
Drahotuše, Velká, Lhotka, Radikov, Habrůvka, Klokočov, Mi-lenov, Slavíc, Uhřinov, Rybáře; Hranice, Zbrašov; Bartultovice, Jindřichovice; Střítež, Olšovec.
XV. Starojicko.
Bernartice; Starý Jičín, Kojatín, Loučka, Jičina, Janovice, Lhota Kočičí, Palačov, Petřkovice, Straník, Vlčnov.
XVI. Hodslavsko.
Hodslavice, Hostašovice; Zivotice (část česká), Mořkov; V ě ř o v i с e.
XVII. Val. Meziříčsko.
Val. Meziříčí, Jarcová, Juřinka, Poličná, (Krásno, nářečí vlastního jako v Lipníku a Přerově, krátkoslabičného s polským přízvukem), Bynina, Hrachovec, Jasenice, Krhová, Křivé, Mčenovice; P r ž n o, Jablůnka, Kateřinice, Mikulůvka, Ratiboř; Velká Bystřice, Malá Bystřice ; Veselá, Brňov, Velká a Malá Lhota.
XVIII. Rožnovsko.
Z a š o v á, Střítež, Kopanice; Zubří, Vytče; Rožnov, Tylovice, Hážovice, Vigantice, Dolní Bečva s pasekami; H u t i s k o, Solánec, Prostřední Bečva s pasekami; Horní Bečva; Velké Karlovice, Malé Karlovice, část Solance, část Střední a Horní Bečvy i Nového Hrozenkova.
doslov.
Při zapisování dat o krojích nutno tázati se u mužského kroje po obuvi, gatích a nohavicích, prucleku, košili, kabani nebo župici, kožichu, beranici, klobouku a po případě i po haleně; u ženského
|