Předchozí pohled na ORIGINAL | OCR Následující

Zvláštni otisky:

Dr- Tille V., Povídky, jež sebral na Moravském Valašsku —. Str. 172 К 2'—.

Nováková Tereza, Východočeské lomenice. Str. 32 s 3 tab. К 1'20.

Šmolková M.A., O starobylém pletenina „krosienkach". Str. 11 s 1 tab. К—'70.

Niederle L. Dr., Uherští Slováci. Národopisná mapa uherských Slováků na základě sčítání lidu z r. 1900. S abecedním slovensko-maďarským seznamem jmen obcí. Str. 223 a 11 mapových příloh. К 3'— (pro členy К 2'—).

Povídky Kladské. Sebral a zapsal Josef Kubín. Komentářem kriticko-bibliogra-fickým provází J. Polívka. Str. 160 + 351. К IO'—. (Pro členy К 5—.)

Dr. A. Boháč a dr. Fr. Trávniček, Dialektická a národopisná mapa národa českoslovanského. 1 list. К 3'—.

Národopisný Věstník Ceskoslovanský. Roč. I. III, IV, V, VI, VII, X. Cena za ročník К 6'—, pro členy Společnosti Nmč К 2"—.

Z obsahu ročníků, jež jsou na skladě, uvádíme:

Roč. I.: Dušek V. J. +. Fr. Bartoš—Chotek K, Cerovo. Národopisná monografie slovenské vesnice. — Jacimirskij A. J, Původ umění podle starých a nových theorií. — Lepař Zd, Význam měny obyvatelstva království Českého v posledním desítiletí (1890—1900) pro obě národnosti se zřetelem na spisy prof. Rauchberga „o národní državě". — Niederle L, Nová Peiskerova hypothesa o sociálním stavu starých Slovanů. — Polívka J, Fonograf ve službě národopisu. — Sochán P, Habánská majolika a českobratrští exulanti v Uhrách. — Trojanovič S. Dr, Symbolický válečný tanec ii Černohorců. — Živanský T. Dr, Rauchbergova „Národní država" v Čechách — a j.

Roč. III.: Havelková V, Šata českoslovanská. — Horák J, Ze studií o motivech lidových písní československých. — Janko J. Dr, Jak soudíme dnes o starých Indo-■evropanech? — Kopáč J, Horácké čepce ze Zálesí. — Niederle L, Národnostní poměry "v knížectví Bulharském. — Nováková T, Lidové zvyky na venkovských městech v letech sedmdesátých. — Tykač Jan, Lidový ornament kovářský na Lanškrounsku a Lito-myšlsku. — Vávra V, Hořičky. — a j.

Roč. IV.: Boháč Ant, Jest možno dokázati větší plodnost Slovanu v Rakousku?

— Týž, Přirozená měna obyvatelstva na Moravě a ve Slezsku. — Černík J, Naše písně.

— Klíma St, Národopisné potulky na východě Slovenska. — Týž, Východoslovenské pohádky. — Niederle L, Cholmská Rus. — Procházka K, Kolárovice v trenčanské stolici. — Srdinko O, Učast a jevy národnostních vlivů při reprodukci obyvatelstva. — Tykač Jan, Plátenictví na Českotřebovsku. — a j.

Roč. V.: Bušek B, Kratičká historie obce Bílova a některé zakořeněné tam zvyky, obyčeje, pověry a kouzla. — Horák Jiří, Píseň o dceři uherského komandanta.

— Chotek K, Čechové na Kavkaze. — Jacimirskij A, Kritická studie o ruské národní písni. — Klvaňa J, Důležité vyobrazení krojů moravských. — Páta J, Nová bádání v oboru přírodních bájí, pověstí a pohádek. — Souček St, Jak použito sbírky lidových písni a tanců moravských a slezských, pořízené r. 1819. — Tille V, Stínání kohouta v Brně. — Veselý J. Dr, O loutkách a loutkářích. — a j.

Roč. VI.: Auerhan J. Dr, Z pamětní knihy Čechů v Krušici v jižních Uhrách. — Bufková K. a Polívka J, Neplač po nebožtících. — Černík Joža, Z kopaníc St. Hrozen-kovských (ke sbírce kopaničárských písní). — Nováček J. V. Dr, O pověrách v kraji Bechyňském. — Polívka J. Dr, Povídky o věrnosti ženské. — Pospíšil Fr, Mečový tanec na slovanské půdě. — Tvrdý Josef, Vyškovská keramika a její vývoj. — a j.

Roč. VII.: Bíbová R, Možno-li tkanice a pletenice považovati za prvotní dílo pletení na podušce a lze-li pletařkám slovanským přičísti vynález techniky? — Boháč A, Změny v jazykovém rázu uherských obcí. — Horák Jiří, Erbenova sbírka českých písní lidových. — Moravec B, Kolomazná pec. — Niederle L, Starý selský dům na moravském Slovensku. — Rozum K. a Vykoukal F. V, Boží dárky. — Wollman F, Pověst o bílé paní v literatuře a v tradicích českého lidu. — a j.

(Při zásilce poštou nutno zasiati vždy o 50 hal. více za svazek na úhradu porta.)


Předchozí   Následující