str. 268
Frant. Hovorka, Matěj Vobořil, Bernard Schiller, Jakub Chytra, Jan Chytra. 3. staršími (Gemein-Eelteste): Tomáš Kavka, Petr Čáp, Jiří Černý, František Pešek. 4. Syndikem: Jan Vobořil a subsyndikem Ondřej Černý, sklenář. 5. Městským rychtářem: Václav Chochole, adjunktem Václav Svoboda. 6. Servusem: Šimon Chochole. 7. Dohlížiteli na maso a chléb: Ondřej Černý, truhlář, Jan Ohnesorg . . . kterouž a takovou, renovaci dle své plné moci a práva in íotum stvrzuji, confirmuji a approbuji. Dáno v Praze 20. Septembris 1735. Antonie hraběnka Černínova etc. m. p.«
Tak vyzněla vůle panská. Aby však nezvyklý způsob ten nevyvolal žádné bouře, proto povolil inspektor obci, že mohli žádati osoby milé. Mohl každý odstupující konšel položiti písemně své votum (hlas), rovněž jedno takové celá obec, koho si přeje za primátora, konšely atd. Mili čínští po krátkém zdráhání i toto učinili.
První hlasoval starý Vodička, jak páni chtěli. Jinak volili bývalí konšelé: Václav Truhelka, Matěj Kavka, Ondřej Černý, Matěj Straus, ač první tři v kandidátní listině panské jsou jmenováni. Obec volila společně pod vlivem vůle p. inspektora; celkem bylo přítomno 50 měšťanův. Formální tyto volby neplatily ničeho, stalo se po vůli panské, a primátorem ustanoven František Sochor.
Po té posláni z nové vyvolených konšelů dva z radního domu pro nového primátora, jenž podle starobylého zvyku, zvěděv, co o jeho osobě se jedná, domů odešel. Když ho přivedli, hned JMt. inspektor měl ? němu řeč, jak dle nařízení Její Excel, (titul) paní hraběnky ? důležitému úřadu jest povolán. Měšťanům ho představuje, přísně poroučí, aby primátora poslouchali, jemu obyčejnou i povinnou poctu prokazovali. Kdyby někdo . . jinak se opovážil . . a patřičného respectu úřadu nejevil . . budiž bez váhání do Vožice oznámeno, kde už o to péči budeme míti, aby nepořádný náležitě ztrestán byl.
Po těch slovech přinesen na stolek, u něhož JMt. p. inspektor stál, crucifixus, po jehož obou stranách postaveny dvě bílé voskovice, a nový primátor přísahal:
»Já František Sochor přísahám Pánu Bohu všemohoucímu, blahoslavené, od hříchu počálečného neposkvrněné Panně Marii, Mateři Boží, a všem Božím svatým, a to ? ruce Její vysoce hraběcí Excellenci paní pí. Antonii, ovdovělé hrabince z Černínu, rozené hrabince z Khuenburgů, jakožto deskami zemskými zřizenej plnomocnici, jejího v cizích zemích pozůstávajícího pana strejce, pana (titul) Františka Josefa hraběte z Khiin-burgů, tak jakož při jejich podacím (sic!) městě Milčíně povinnost neb služba za primátora mně milostivé svěřena jest, já takovou povinnost primátorskou věrně, plně a poslušně zaslávati, obecní důchody a užitky dle mé nejvyšší možnosti bedlivě vyhledávati a na takové s přičiněním a u přítomnosti těch od milostivé vrchnosti ustanovených starších obecních každoročně při vyjití roku pořádný počet vésti, takový na milostivé vrchnosti kanceláři mladôvožické povinně skládati, všeckny akta neb nějaké důkazy, knihy a cokolivěk mně svěřeno bude, bedlivě ochraňovat, žádnému